PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6854}

Koszmar z ulicy Wiązów

A Nightmare on Elm Street
7,2 92 994
oceny
7,2 10 1 92994
7,2 23
oceny krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów

No chyba ,że ktoś lubi takie sztampowe historyjki z monotonnym schematem ( grupa nastolatków, zły typek chcący ich wszystkich wymordować i dobra dziewica). Jedynym urozmaiceniem wydaje sie tu być fakt ,że morderca tym razem nie ma maski na twarzy i umie gadać (pomijając to ,że przypomina karykaturę ruskiego żula więc bardziej śmieszy niż straszy).

Zaliczyć ten film można do tej "tańszej kategorii horroru" razem z takimi "dziełami" jak martwica mózgu i niekończące sie części piątku 13nastego.

Zawsze będzie do tyłu w porównaniu do takich filmów jak Omen czy Lśnienie. Po prostu nie ta półka. Poziom nie do przeskoczenia.

ocenił(a) film na 10
qantum

Omen i Lśnienie to horrory zupełnie innego typu tam chodzi o budowanie klimatu.A tutaj o odhaczanie kolejnych ofiar.Filmy wymienione przez ciebie to inny typ horrorów i nie ma sensu ich porównywać z Koszmarem.
PS.Martwica Mózgu to komedia nie horror więc to porównanie również nie jest zbyt trafione.

ocenił(a) film na 4
juzek124

Wiem ,że inny typ. Po prostu ostrzegam innych ,żeby potem nie było zawodu tak jak to było ze mną. Po prostu trzeba lubić taki typ horroru. W innym razie to nie przejdzie. Będzie jedynie zawód i stracony czas.

"PS.Martwica Mózgu to komedia nie horror więc to porównanie również nie jest zbyt trafione."
Z tym ,że oglądając koszmar miałam wrażenie ,że oglądam komedie -.- czarną ale jednak..

ocenił(a) film na 9
qantum

nieprawda, ja lubię Lśnienie a Koszmar też mi się bardzo podobał.

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 7
qantum

Ok. Mowisz, że to sztamponowa historyjka. Tyle, że ten film zapoczątkował te wszystkie inne "sztamponowe historyjki". Spójrz na to, z którego roku jest ten film. Wedłg mnie fabuła "Koszmaru" jest naprawdę ciekawa, patrząc na slashery, które później powstawały. Tu mamy morderce, który był (bodajże) ogrodnikiem w przedszkolu, zabijał dzieci, a nastepnie zemścili się na nim rodzice i go spalili. Teraz Freddy zabija nastolatków w ich snach. I nie jest to zwykłe "wybijanie" imprezujących dzieciaków, jak to np. w "Teksańskiej masakrze" (choć i ten film bardzo lubię z powodu świetnego klimatu i fajnie zarysowanej postaci Thomasa "Leatherfaca") czy w "Piątku trzynastego" (ten film już mniej lubię). W "Koszmarze z ulicy wiązów" jest również wyjątkowy klimat, nieźli aktorzy (a o to też trudno w slasherach). Bardzo wpasująca się w film muzyka oraz dajmy na to naprawdę dobre efekty jak na tamte czasy. Z tych właśnie powodów tak bardzo lubię ten film, chociaż "Lśnienie" też uwielbiam. To są dwa różne podgatunki. Dwa różne filmy.

ocenił(a) film na 9
x80023413

Ja akurat bardzo lubię slashery, także lubię i koszmar z ulicy wiązów i całą serię piątek 13 (głównie ze względu na Jasona )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones