PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6854}

Koszmar z ulicy Wiązów

A Nightmare on Elm Street
7,2 92 994
oceny
7,2 10 1 92994
7,2 23
oceny krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów

Zakończenie filmu

ocenił(a) film na 9

Może mi ktoś wytłumaczyć końcówkę tego filmu?

Twista

Oczywiście
Pod koniec są napisy końcowe z których to napisów możemy się dowiedzieć kto występował w filmie i kto jest odpowiedzialny za jego powstanie ;)

ocenił(a) film na 9
rolnik_sam_w_dolinie

Brawa za inteligencję.

Twista

Końcówka była bezsensowna i nielogiczna co jest znaczną wadą filmu.

użytkownik usunięty
Karzyciel

Czemu nielogiczna? Właśnie bardzo logiczna, chociaż zaskakujaca.

ocenił(a) film na 7

Autorowi tematu zapewne chodzi o to, że skoro wszyscy odżyli i Freddy "zginął" to dlaczego zabrał się na nowo za matkę. Też mi to się strasznie rzuciło w oczy i nie bardzo wiem jak mam to rozumieć..

ocenił(a) film na 10
barlogpl

Wiecie, co to jest ALTERNATYWNE zakończenie? Występuje dość rzadko w filmach, jest właściwie prawie niespotykane w nowoczesnych horrorach. Jest to zakończenie, które przeczy wcześniejszym wydarzeniom, dlatego jest zaskakujące.

ocenił(a) film na 8
BrokenStrings

ile masz lat ? 10 ? 12 ? udajesz mądrego a uzywasz okreslen, ktorych znaczenia nie rozumiesz.

"Jest to zakończenie, które przeczy wcześniejszym wydarzeniom, dlatego jest zaskakujące." Tu sie usmiałem.

ocenił(a) film na 10
shamar

po prostu to miało dać do zrozumienia że będą kolejne części , ja lubię takie zakończenia , Fredy nigdy nie odpuści :D

ocenił(a) film na 8
shamar

shamar a co tu do śmiania? jeśli wydaje ci się, że granat w Twoją stronę rzucony wybuchnie, a z niego wyskakuje smok ze skakanką w łapach, to jest to zakończenie które przeczy wcześniejszemu wydarzeniu i zaświadczam ci, byłbyś zaskoczony ;] Zaś co do zakończenia :) Oni wszyscy nie żyją.... zwróćcie uwagę na to że jest mgła.... Na to że ta dziewczyna podczas konfrontacji z Krugerem "Wie że to jest sen" choć widzowi wydaje się, że przecież obudziła się ze snu. Że na trawniku są dziewczynki ubrane na biało.... że matka nagle przestała pić i że Kruger miał oddać jej przyjaciół chociaż w realnym świecie widz widział ich pocięte zwłoki :) Sklejcie to do kupy i zrozumiecie, że oni wszyscy nie żyją :) I gdyby tego było wam mało cofnijcie się do początku filmu do pierwszej sceny i zastanówcie się.... kogo przypomina wam ofiara Krugera. Aha i jeszcze jedno... czemu matka macha dziecku na dowidzenia skoro widzi że nie może się wydostać z auta. To takie główne wątki wskazujące na śmierć wszystkich bohaterów.

ocenił(a) film na 8
Ketzer1

ty chyba też powinnienes sprawdzić definicje słowa " alternatywne"

ocenił(a) film na 8
shamar

ale ja nie użyłem słowa "alternatywne" jak znajdziesz to pokaż :) Zamiast wszystkich odsyłać do słownika, naucz się czytać ze zrozumieniem :)

ocenił(a) film na 8
Ketzer1

ale on uzyl a ty odnosisz sie do mojej wypowiedzi, ktora odnosila sie do jego wypowiedzi.

Alternatywne zakonczenie :"Jest to zakończenie, które przeczy wcześniejszym wydarzeniom, dlatego jest zaskakujące." Czytsy idiotyzm.

shamar

Zaś co do zakończenia :) Oni wszyscy nie żyją.... (...) To takie główne wątki wskazujące na śmierć wszystkich bohaterów. - jesteś pewien? Skoro wszyscy nie żyją to dziwne, że SPOILER! na wszelki wypadek napiszę. Nancy pojawia się ponownie w trzeciej części, "The Dream Warriors". To co, chodzące zwłoki? :)

Moim zdaniem na końcu Freddy droczył się z Nancy we śnie, próbując wrobić ją w to, że niby wszyscy jej przyjaciele żyją. Bawił się nią, ale jej nie zabił w pierwszej części, tylko po prostu się nią bawił. To Freddy, on lubi mieszać ludziom w głowach :D To była iluzja, po której mieliśmy odetchnąć z ulgą, że wszystko skończyło się happy endem. Ale koniec końców... :)

ocenił(a) film na 8
max_c

To jak wytłumaczysz dochodzenie policji w sprawie? To też była iluzja? Krew ściekająca z sufitu to była iluzja? Twoja teoria zakłada, że wszyscy - nawet te postaci które nie wiedziały o istnieniu Krugera, a przynajmniej film na to nie wskazuje, padły ofiarom zbiorowej iluzji :) że chłopaka zamknięto w pierdlu ze względu na iluzję i że iluzją było że chłopak ów się powiesił. Nie mój drogi, nie sądzę :) (dowodem może być na to sen Nancy w klinice, gdy po przebudzeniu ma rozciętą rękę i kapelusz Krugera, matka ani lekarze nie potraktowali tego jak iluzji :), po za tym gdzie się podziali ci przyjaciele? Czyżby Nancy była psychicznie chora? ) A teraz z innej beczki Glen mówi Nancy o śnie świadomym w jednej ze scen i to właśnie tę wiedzę wykorzystuje by go "pokonać". Niestety żaden ze snów jej przyjaciół nie jest snem świadomym, co wskazywałoby na to, że nieprzygotowani do "śnienia" padli ofiarą Freddiego. No dobrze, ale Tina dała radę, a Freddy znika - ktoś powie - ja jednak odpowiem, czy 15-latka bez krztyny wiedzy w temacie ma szansę by nagle świadomie "zaśnić"? Uwierzcie to nie jest łatwa sztuka, zaś OOBE przy tym to pestka :) Z drugiej strony przyjmijmy teorię że jednak po tych 15 czy 10 minutach się obudziła, na co wskazywałyby resztki kwiatów na pościeli w które wpadła we śnie. W takim razie Kruger znajduje się w jej świecie, ale przecież w jej świecie nie żyje(zabity przez jej matkę i innych), więc może być tylko duchem. W tym przypadku na końcu filmu Tinie musiałoby się wydawać że śni i zgaduję że tak było :) Odbierając moc Krugerowi zabiła go w świecie realnym i tak z powrotem trafił do świata snów, zdążył jednak dotknąć Nancy, gdyby odwołać się do wiedzy typowo mistycznej, związek dwóch ciał na zasadzie fizycznego kontaktu lub psychicznego może spowodować przeniesienie w inny wymiar. ("Okultyzm Ujawniony" wg. Eliphasa Leviego). To tłumaczyłoby w jaki sposób Freddy na koniec porywa matkę (która na początku filmu ginie :) ), wszyscy przyjaciele żyją, nie mają śladów uszczerbku na zdrowiu, zaś Nancy pojawia się w III części, mamy mgłę, mamy dziewczynki, wszystko się zgadza - na tę wersję jestem jeszcze w stanie się zgodzić :)
Co do shamara, tłumaczyłem twój cudzysłów z którego się śmiałeś, a w którym słowa "Alternatywne" nie było, jeśli mam jednak spojrzeć na wiadomość użytkownika Broken Strings, owszem jest ona pozbawiona sensu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones