PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8223}
6,3 10 200
ocen
6,3 10 1 10200
6,4 9
ocen krytyków
Nowy koszmar Wesa Cravena
powrót do forum filmu Nowy koszmar Wesa Cravena

Okropność 3/10

ocenił(a) film na 3

Jak dla mnie ten film to nieporozumienie. W ogóle bez klimatu poprzednich części. Całość zrobiona jakby na siłę. Wes Craven mając taką obsadę i taką kasę na film, zrobił takie gówienko, które lepiej szybciej zapomnieć. To co nie podobało mi się w filmie to brak klimatu, kiepska muzyka - jedynie w dwóch momentach był motyw znany z poprzednich części, jakiś głupi dzieciak, twarz Freddy'ego wyglądała jaka jakaś maska a nie spalona twarz, w ogóle inna i dziwna rękawica (po co to zmieniać, jak ta stara była fajna!), w ogóle dłużyzny i monotonia i cały ten schemat filmu w filmie. Fajnie, że zagrała Heather Langenkamp i John Saxon, ale jak mówiłem - mając taką obsadę i fundusze na film to Wes Craven mógł nagrać coś jeszcze lepszego od jedynki. John Saxon zagrał nawet nieco lepiej niż w cz.1 i 3, więc to zmarnowany potencjał. I fajnie było zobaczyć znów Heather Langenkamp - już nie tak fajna i ładna jak w jedynce, ale na pewno wyglądała lepiej niż w trójce. Zauważyłem też, że powtórzyły się przynajmniej 2 motywy z części 1-szej - mam tu na myśli scenę, w której Freddy rzucał ciałem tej opiekunki po ścianach i suficie albo scena pod koniec filmu gdzie Heather wdrapywała się po schodach, które się wtapiały. W ogóle - najlepsza z całego filmu była końcówka, jakieś 15-20 minut na końcu podczas tego starcia w zaświatach. Reszta filmu nie ma kompletnie klimatu. I w ogóle Freddy nie był za specjalnie krwawy. Nie rozumiem tego. Tak spieprzyć film... Ja daję ocenę 3/10 i zawyżam głównie z powodu obecności Heater i Saxona. W ogóle w obsadzie widnieje też Tuesday Knight znana z części czwartej "Koszmaru", ale za cholerę nie wiem w którym momencie grała, albo jej nie rozpoznałem.

Axel

Jeszcze Jisu Garcia grający w części pierwszej Roda ( tego co się w celi powiesił ) pojawił się. Razem z Tuesday Knight byli w scenie pogrzebu męża Heather.

ocenił(a) film na 8
Axel

Dla mnie zaraz po jedynce najlepsza częśc cyklu... "Koszmar" i Freddy to dzieci Cravena, dlatego jak dla mnie części 2-6 mogłoby nie być. Ta trzyma klimat i nie powiela schematów.

ocenił(a) film na 5
jasiu15

Jednak jest nudna 5/10

Axel

Zgadzam sie z Toba.Moim zdanie najslabsza czesc serii.Po 1 slaba gra aktorska szczegolnie u glownej bohaterki.Kurcze powinna zagrac wlasnie najlepiej ze wszystkich chocby ze wzgledu na doswiadczenie z poprzednich czesci.To bylo pozegnanie Nancy z horrorem wszechczasow a zagrala jakby jej nie zalezalo.Zeby nie bylo Wes Craven tez dal ciala "ulepszajac"wyglad Freddyego.Chcial chyba cos zmienic zrobic cos innego,nowego ale straszliwie przekombinowal.Freddy w tej czesci jest w ogole nie straszny.Co nie zmienia faktu ze dla mnie to jest najwiekszy klasyk gatunku wszechczasow.Chociaz,jak sie zastanawiam to postawilbym z nim w jednym szergu jescze "Laleczke Chucky"Co o tym myslisz?Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones