PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11839}

Wąż i tęcza

The Serpent and the Rainbow
6,4 3 467
ocen
6,4 10 1 3467
6,0 3
oceny krytyków
Wąż i tęcza
powrót do forum filmu Wąż i tęcza

7/10

ocenił(a) film na 7

Dobry, klimatyczny horror Wesa Cravena i jeden z lepszych w jego filmografii. Moje ogólne wrażenie na jego temat popsuła trochę mało błyskotliwa końcówka. Moim zdaniem niepotrzebnie wpleciono wątek nawiązujący do Koszmaru Z Ulicy Wiązów. Ale przede wszystkim film ten ma świetny, haitański klimat i jest to niewątpliwie jedna z ciekawszych propozycji kina grozy w tematyce voodoo. Wątek zombie był ciekawy i mógł być jakoś bardziej rozwinięty. Główny bohater to dość ciekawa postać i nieźle odgrywa on swoją rolę, zresztą gra aktorska stoi tu na dobrym poziomie. Przekonująco gra Zakes Mokae, jednak jego postać wydawała mi się właśnie trochę przesadzona w drugiej połowie filmu. Pochwalić należy dobry pomysł na fabułę, ścieżkę dźwiękową i dobrze wykonane sceny stricte horrorowe. Cały film owiany jest ponadto dużą dozą tajemniczości co powoduje, że raczej trudno się od niego oderwać. Moja ocena: 7/10.

ocenił(a) film na 8
Shady_Yo

Oglądałem film dosyć dawno, ale słynna scena snu z "Panną Młodą" w roli głównej niesamowicie zapadła mi w pamięć ;] czy pamiętasz może imię i nazwisko aktora który pojawia się w pierwszych scenach, oprawcy przebranego za Barona Samedi?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones