PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11839}

Wąż i tęcza

The Serpent and the Rainbow
6,4 3 468
ocen
6,4 10 1 3468
6,0 3
oceny krytyków
Wąż i tęcza
powrót do forum filmu Wąż i tęcza

Wes nie ma smykałki do "normalnych" konwencji, dlatego siłą jego filmów jest odrealnienie świata przedstawionego i przeniesienia go np.do snu (Koszmar z ulicy Wiązów) lub też zabawa konwencją(Krzyk). W przeciwnym wypadku nie radzi sobie ze skryptem(bzdury i głupoty), obsadzaniem aktorów(fatalny Pullman), normalnym tokiem narracyjnym(idiotyczna narracja z offu), akcją filmu(denerwujące przeskoki lokacyjne), tworzeniem dialogów(nienaturalne i nie pełniące żadnej roli). Za to klimatycznie(voodoo, mroczna strona rajskiej wyspy) i efekciarsko(świetne pod względem wykonania jak i inscenizacji sceny omamów i snów) jest naprawdę nieźle. Szkoda jednak,że reżyser nie potrafi łączyć elementów fantasy z ciekawą fabułą i autentycznie strasznymi środkami przekazu, a jeśli już to robi, to zawsze w jakimś elemencie pojawiają się zgrzyty. Na papierze zapewne wyglądało tu dużo lepiej. Horror klasy B z naciskiem na B.

katedra

Czy ja wiem czy jest taki zły? Jak na horror jest całkiem spoko, moim zdaniem Craven wyrzeźbił dobry film i zupełnie dobrze się go ogląda. Choć w bitwie filmów grozy z elementami voodoo przegrywa z takim np. "Harrym Angelem".

katedra

katedra, znany na filmebie tandeciarz i oszołom, bez komentarza...:-(

ocenił(a) film na 4
HeadHoper4Warsaw

Zaraz tam tandeciarz, po prostu lubię retro:D

katedra

Ja też lubię retro i ten film to dobry horror z lat 80-tych, a ja wychowałem się w nich i na kasetach VHS...:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones