PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11839}

Wąż i tęcza

The Serpent and the Rainbow
6,4 3 468
ocen
6,4 10 1 3468
6,0 3
oceny krytyków
Wąż i tęcza
powrót do forum filmu Wąż i tęcza

Rzeczywiście film na wysokim poziomie, choć bliżej mu do thrillera aniżeli do horroru,
momentami był straszny i bardzo klimatyczny. 9/10 mało jest horrorów na faktach i jeszcze
zrobionych ze smakiem. Super film godny polecenia oczywiście nie dla wszystkich.

marokesz2785

Początek był intrygujący tajemiczy .Tez nie nazwał bym tego horroru tylko mój pech usneło mi się na troche w momencie jak ta lekarka wybiegła na ulice to tego faceta co lezał to chyba był ten co ozył .Pózniej obudziłem sie jak lekarz wałczył z tym szefem tajnej policjii .Film zostawiam bez oceny.

ocenił(a) film na 7
marokesz2785

Zgadzam się, poziom trzyma. Twórcy horrorów często schodzą poniżej pewnego poziomu i trudno jest te filmy oglądać, Craven wziął na warsztat wudu i udało mu się wybronić, z przyjemnością wróciłem do tego tytułu, pomimo upływu lat film nie stracił pazura.

ocenił(a) film na 6
wujaniek

Spojler!!!!

Ja jakoś liczyłem na coś więcej. Film na początku wydawał się wciągający i intrygujący, ale miałem wrażanie, że im dalej tym jakoś brakowało takiego mocnego akcentu. Głównie chodzi mi tutaj o to jak łatwo główny bohater wyszedł z tej całej opresji. Został obsypany proszkiem, "umarł" i został zakopany, do tego ta bodajże tarantula, dość ciekawie. Ale nie wiem czy mija dzień i on się z tego grobu wydostaje... spoko... jak ten murzyn z początku co został pochowany żywcem w trumnie przeleżał tam kilka lat, to aż ciarki przechodziły, wiedząc, że on czuje, słyszy, widzi... a ten nie dość, że wstał szybko z grobu, to jeszcze tego szamana łatwo i bez problemu pokonał... ja wiem, że to film sprzed 24 lat, ale mogli jakoś bardziej spektakularnie zakończyć... wydaje mi się, że takie filmy voodoo powinny się kończyć w pewien sposób przerażający... ktoś komuś zabiera duszę, a tutaj pokonał zło i się wszystko skończyło... niedosyt pozostaje, ale film niezły.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones