PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11839}

Wąż i tęcza

The Serpent and the Rainbow
6,4 3 466
ocen
6,4 10 1 3466
6,0 3
oceny krytyków
Wąż i tęcza
powrót do forum filmu Wąż i tęcza

nieźle

ocenił(a) film na 7

a byłem ciekaw przed seansem czy padnie temat tetrodotoksyny czy bedzie to znów jakas tania bajeczka o lalkach i szpilkach. Miło było zauważyć ze pan Wes poświecił trochę czasu i poczytał o tym czym naprawdę są zombi, a nie poropagował tego co połkneło całe hollywood, że za żywe trupy odpowiada jakiś wirus, co przywraca funkcje mózgu. To co było filmie jest autetyczne,bo ta substancja własnie tak działa i otrzymuje ją sie z ryb Fugu (powszechnie jadanych w Japonii chyba ;p, gdzie jest nakaz w przypadku śmierci osoby spożywającą ta rybę na tygodniowe czuwanie w przypadku jakby miala się obudzić, a się budzili....). Plus w filmie widzimi mistrzostwo efektów mechanicznych gdzie płynie zmienia się tło, czy też perspektywa i to bez komputera. teraz nikomu by się nie chciało tak starać. Historia jednak jest dość prosta ale do łyknięcia. Przekonywujący Pullman i no trochę kiczu nadają klimacik typowy dla Cravena.

7+

ocenił(a) film na 5
Newelowsky

Trochę zombie, trochę voodoo, trochę okrucieństwa, nawet lekka kreska SF i dużo kiczowatego dialogu - mogło się nie udać.Tymczasem z pomocą roztropnej reżyserii film postrzegam jako średni. Spodziewałem się czegoś gorszego i jest to wyrafinowany komplement.
Good night and good luck, esforty.
5/10

ocenił(a) film na 4
esforty

e no.. film z lat 80 a szczegolnie horrory z tego okresu raczej w dzisiejszych czasach nie strasza, ten film jednak ma swoj klimat, jak dla mnie solidne 5/10. Gdyby teraz byly lata 80 to pewnie fani kina horror by dali przynajmniej 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones