Wes Craven

Wesley Earl Craven

7,3
3 091 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Wes Craven

Kto jest waszym ulubionym reżyserem ?
Mój ulubiony to Wes Craven. A wasz?

mat66

Mój ulubiony reżyser horrorów i zarazem ulubiony reżyser w ogóle to John Carpenter. Od lat '80 pilnie śledzę jego twórczość, oglądałem wszystkie filmy tego człowieka i każdy mi się podobał na swój sposób. Najbardziej cenię "Coś" i "Księcia Ciemności". Jestem też wielkim fanem muzyki, którą pisze do niemal wszystkich swoich dzieł. Mam wręcz na jego punkcie obsesję. :P To po prostu mój ulubiony twórca filmowy i basta.
A poza tym oprócz Wesa, do którego też mam duży szacunek, bardzo lubię też horrory Sama Raimiego, Davida Cronenberga i innych...

Patrix666

Oczywiście, że Wes Craven jest najlepszy :)

mat66

Frank Capra, William Wyler, Fred Zinnemann, Sidney Lumet, Arthur Penn, John Frankenheimer, Mike Nichols, George Roy Hill, Sydney Pollack, John Schlesinger, Alan J. Pakula, Bob Rafelson, Peter Yates, John Boorman, Mel Brooks, Martin Ritt, Steven Spielberg, Robert Zemeckis, Peter Weir, Oliver Stone, Richard Donner, John McTiernan, Martin Campbell, Stephen Daldry, Joe Wright, Christopher Nolan, Daren Aronofsky, David Fincher...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones